Приглашаем на сайт Кривопедия - энциклопедия города Кривого Рога! http://encyclopedia-krivoyrog.blogspot.com/

пятница, 7 ноября 2014 г.

Статья Д. Степанюка к 10-летию выхода "Енциклопедії Криворіжжя"

7.11.2014, Facebook ДМИТРО СТЕПАНЮК

Статья Д. Степанюка к 10-летию выхода "Енциклопедії Криворіжжя"

Минуло 10 років з часу випуску в світ багаторічної праці в двох томах В.Бухтіярова "Енциклопедія Криворіжжя".

Пам’ятаю його титанічну роботу над цим твором, особливо по збору матеріалів в умовах, я би сказав, злиденних.


Багато хто скептично відносився і до самого задуму, до доцільності цієї роботи. Навіть в коридорах тодішньої влади та органів самоврядування мало хто сприяв автору, традиційно відмахувався від нього, створювались, свідомо чи ні, перепони, або реагували на звернення з насмішками.

Не сприяли його праці над твором і за місцем роботи. Він вимушений був навіть полишити посаду заступника головного редактора своєї любимої газети "Червоний гірник".

Автор прозорливо розумів, що нема майбутнього без минулого, що сама велика цінність міста, це його люди. А праця для людей, це є сенс всього життя В.П.Бухтіярова.

Його 10 річна праця завдяки його ентузіазму і патріотизму в 2004 році вийшла в світ.

І сьогодні, через десять років, можна зробити перші враження і висновки від цього шедевру.

Я, наприклад, стверджую, що енциклопедія є базовим інструментом в роботі багатьох громадських організацій міста, наших особливо.

Не знаю чи користуються нею у владі сьогодні, але переконаний, що майбутнє покоління політиків та посадовців будуть обов’язково в ній зацікавлені. Адже гасло нашого міста "Краще збережемо, нове побудуємо!" і в його реалізації завжди буде активно сприяти молодим управлінцям ця енциклопедія яку я, і не тільки, відношу до розряду наукових робіт, так як в ній на базі досліджень, пошукових зусиль, досягнуті наукові історичні результати. Для науковців АГНУ, наприклад, вона стала настільною книжкою, про що наголошує її перший віце-президент, академік А.П.Станков.

І чим далі час нас віддаляє від дня її випуску, тим відчутніше ми відчуваємо, як енциклопедія входить в плоть і кров життя міста, кожного його мешканьця, стає ще більше окрасою Кривбасу.

Все згорає в горнилі часу, вічним залишається пам’ять і мистецтво, а книга це мистецтво.
Не далекоглядні політики та керівники, що заважали і не підтримували вихід твору в світ, будуть забуті, а нерукотворний пам’ятник його автору В.Бухтіярову, буде скрашати місто і його самого - завжди!.

І хоча автор крім принижень і понівірянь і не отримав належних дивідентів від виходу енциклопедії ( крім боргів і неприємностей), не отримав підтримки від посадових осіб з владними повноваженнями, все ж автор отримує і буде завжди отримувати велику насолоду від того добра, яке він зробив і робить для криворіжців. І енциклопедія цьому підтвердження.

Довголіття бажаю автору, натхнення і здійснення творчих задумів, яких у нього по патріотичній темі дуже багато.

ДМИТРО СТЕПАНЮК, голова Асоціації "Комсомолець Кривбасу", народний депутат другого скликання, доктор філософії в галузі права

Комментариев нет:

Отправить комментарий